Rowerem ……

by poniedziałek, sierpnia 20, 2012 1 komentarze

Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę - Robert Maciąg

 

Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę

Za opisaną w tej książce podróż rowerem do Chin i Azji Południowo-Wschodniej autor otrzymał nagrodę Traveler przyznawaną przez National Gerographic. Robert Maciąg rozpoczął swoją samotną wyprawę w lutym 2004 roku. Przez pięć miesięcy pokonał rozległe tereny Chin, górzyste obszary Wietnamu, piaszczysto-błotniste drogi Kambodży i dżunglę Laosu. Dysponując dziennym budżetem w wysokości zaledwie 25 złotych przejechał 7 tysięcy kilometrów. Jego dietę stanowiły ryż, makaron, ale także gotowane węże i koniki polne. W czasie podróży zrobił prawie 2 000 zdjęć i poznał tereny dalekie od centrów turystycznych.
"National Geographic"

 

 

 

 

Bardzo podoba mi się ten cytat ……

“Mam teraz dużo wolnego czasu, trochę pieniędzy, wystarczająco zdrowia i ochotę. Mam zatem wszystko i niczego nie muszę. Tak niewielu znam ludzi, którzy mieliby to wszystko naraz.”

Książkę już dawno miałem przeczytać …jednak zakupiłem dopiero nie dawno (jak do większości rzeczy potrzebuje impulsu (bazyl dał mi impuls)…

Bardzo fajnie się czyta .. Z tej okazji od  dziś moje podróże do pracy znowu na rowerze, mój motor teraz sobie odpocznie ( jutro zdaję  na prawo jazdy motorowe wreszcie:)

Cezar

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

1 komentarz:

  1. A do mnie dotarł "Przewodnik ...". Zobaczymy :)

    OdpowiedzUsuń