Kościół Dla Średnio Zaawansowanych Hołownia Szymon

by środa, sierpnia 17, 2011 4 komentarze

Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Jak pisze sam autor, to coś dla tych: „którzy z Kościołem mają do czynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi. Być może chcieliby dowiedzieć się, jak księża przygotowują się do kazań, czym różni się przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży »strojem godnym«. Nie dla mocno »zaawansowanych« katolików, którzy odpowiedź na te pytania znajdą u swoich duszpasterzy lub w setkach mądrych specjalistycznych książek. Ta książka żadną miarą nie jest specjalistyczna”.
Autor w typowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości, dodając do tego mnóstwo anegdot. Kościół dla średnio zaawansowanych to pierwsza książka Szymona Hołowni. W obecnym wydaniu została jednak zmieniona i uzupełniona, między innymi z powodu przemian, jakie zaszły w Kościele w ostatnich latach. Wraz z inną książką tego autora, Monopolem na zbawienie, stanowi przystępne i nowoczesne kompendium wiedzy dla młodego katolika.

Cezar

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

4 komentarze:

 1. Jedna z książek Hołowni, której nie przeczytałam. Koniecznie do nadrobienia,uwielbiam tego pisarza. :)Pozdrawiam Ciebie cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja Hołowni nie czytałam jeszcze wcale, ale czytałam za to już kilka recenzji tej książki i z każdą coraz bardziej czuję się zachęcona. Dziwne, ale w sprawach kościelnych czuję się bardzo niedoinformowana, mimo, że chodzę na msze regularnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hołownia to świetny autor, szczególnie dzięki ów lekkości w pisaniu o sprawach skomplikowanych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Można powiedzieć, że Hołownia ma talent :D i w mojej ocenie trzy razy na tak :)

  OdpowiedzUsuń